برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> زبانهای برنامه نویسی --> پردازش تصویر به کمک وی بی

چهارشنبه 17 تير 88 , 6:29 PM

کاربر
hp
تعداد پستها : 5
پردازش تصویر به کمک وی بی

با سلام خدمت همه برنامه نویسان خصوصا آقای بهزاد خزاما

من برای انجام قسمتی از پروژه ام نیاز به نمونه کد هایی در رابطه با بحث پردازش تصویر دارم

البته من بیشتر راجب شمارش اجزا در یک تصویر و شمارش پیکسل های به هم مرتبط

نمونه کد و یا دی ال ال و یا او سی ایکس میخواستم .

البته در یکی از فروم ها مطالبی در رابطه با پردازش تصویر در وی بی گفته شده بود ولی مربوط به پردازش تصاویر ویدیویی انلاین بود.

متشکرم- حامد

پنج‌شنبه 18 تير 88 , 1:20 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905
درود و خوش آمد به شما
یک نمونه برنامه من چند سال پیش برای مسابقات نجف آباد نوشتم
برنامه تشخیص شکل و مشخصات هندسی اجسام هست
اجسامی که روی یک نوار نقاله در حال حرکت هستند از طریق یک دوربین مشخصات اونها و مثل زوایای راسها
شکل کلی
محیط و مساحت و رنگ ....
شنیدم حدود دو سال پیش یک گروه از دانشجوهای یکی از دانشگاهها با استفاده از این برنامه که البه حتما تکمیلش کردند مقام اول گرفتن

کد برنامه هم همراهش هست که البته مربوط به حدود ۶ سال قبل هست و برخی بخشها رو هم همون روزهای مسابقه بهش با عجله اضافه کردم.
چه زود میگذره

برنامه رو میتونید از بخش پروژه های آموزشی بگیرید و اگه سوالی بود همینجا بنویسید
امیدوارم بدردتون بخوره

دوشنبه 22 تير 88 , 12:04 PM

کاربر
hp

سلام آقا بهزاد
دستتون درد نکنه حتما کدها را با دقت بررسی میکنم .

سه‌شنبه 23 تير 88 , 7:26 PM

کاربر
hp
پردازش تصویر - شمارش اجزا

سلام آقا بهزاد ، برنامه ای که گذاشته بودید رو بررسی کردم در رابطه با پردازش تصویر هست ولی نه اون چیزی که من میخواهم . بهتره یک بار دیگه پروژه رو شرح بدم :
من میخوام یکسری نقاط با رنگی متمایز از رنگ زمینه و اصلی مثلا نقاط سفید در زمینه سیاه و یا نقاط سیاه در زمینه سفید را بشمارم( البته تصویر اصلی به این صورت نیست و من یک پیش پردازشی رو رو ی اونها انجام میدم یعنی اول از فیلتر تشدید کننده استفاده میکنم و بعد تصویر رو سیاه سفید میکنم و به باینری تبدیل میکنم تا نقاط هدف واضح تر شوند تا این جای کار مشکلی نیست ) این نقاط به صورت شکل هندسی خاصی نیستند یعنی نه مربع اند نه دایره نه چند ضلعی منتظم و نه ... ولی در یک ویژکی مشترک اند یعنی تمام پیکسل های این نقاط به هم ربط دارند یا در اصطلاح connected pixels هستند . من در رابطه با پردازش تصویر خیلی اطلاعات ندارم ولی میدونم الگوریتمی هست که میتونه این پیکسل ها رو که همگی مربوط به یه نقطه هستند رو تشخیص بده و اونا رو برچسب گذاری بکنه label injection و در نهایت هم تعداد نقاط رو برای ما مشخص کنه.
البته من توی سایت www.pirahansiah.com توی یک فیلم آموزشی که مربوط به پردازش تصویر و شمارش اجزای تصویر با وی بی بود این مکانیزم رو دیدم ولی متاسفانه چیزی برای دانلود نگذاشته بود فقط نوشته بود سی دی پردازش تصویر با وی بی 15000 تومان !
این سایت برای آقای فرشید پیراهن سیاه بود و وقتی با شماره موبایلش تماس گرفتم پدرش کفت که برای ادامه تحصیل رفته خارج ! ( مرغ از قفس پرید)
حالا من از شما و دوستان میخوام که اگه قبلا اون سیدی رو تهیه کردند و یا سورس های مشابه دارند به من کمک کنند .
با تشکر از همتون

چهارشنبه 24 تير 88 , 12:21 AM

مدیر سایت
behzad
چیزی که شما دنبالش هستید component labeling هست که دارای الگوریتمهای مختلفی هست
یادمه توی فروم دیگه ای هم یکی همسن سوال رو کرده بود و من اونجا الگوریتمها رو شرح دادم
البته همین component labeling رو هم سرچ کنید به نتیجه میرسید
کمی سرچ کنید اگه مشکلی بود بگید تا بنویسم الگوریتمها.

چهارشنبه 24 تير 88 , 12:32 AM

مدیر سایت
behzad
اون فرومی که گفتم قبلا در این مورد بحث شده اینجاست
http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=4997

شنبه 3 مرداد 88 , 5:42 PM

کاربر
hp
پردازش تصویر - شمارش اجزا

سلام آقا بهزاد خسته نباشید ، فرومی رو که گفتید دیدم، اگه بشه سورسی رو که اونجا بحث شده بدست بیارم خیلی خوب میشه | از این بحث ها که بگذریم یه سئوال اساسی داشتم که ادامه پروژم منوط به اونه و اونم این است که آیا به نظر شما در تصویر زیر میتوان تعداد پرزهای پارچه را شمارش کرد منظور از پرز همان نقاط گلوله شده سفید رنگ است البته این تصویر با دوربین خوبی گرفته نشده ولی اگه با یه دوربین 8-9 مگا پیکسلی گرفته بشه چی آیا میتوان این پرزهای ریز رو شمارش کرد ؟
البته الگوریتم های پیش پردازش تصویر رو مثل تبدیل به باینری رو دارم و فقط مشکلم رو پردازش نهایی تصویر هست.
لینک تصویر :
http://www.imagechicken.com/viewpic.php?p=1248529944091315000&x=jpg

جمعه 23 مرداد 88 , 12:49 PM

کاربر
pirahansiah
تعداد پستها : 1
سلام

با سلام
من فرشید پیراهن سیاه هستم
هر کدی را که قبلا در سایتم بوده در زمینه پردازش تصویر می توانید از سایت تیز ایران دات کام دانلود کنید
tiziran.com
به سایت فوق بروید و روی هر فایلی که خواستید کلیک کنید سپس در آدرسی که برای دانلود می آید جلوی آدرسی که کلمه دانلود نوشته است عدد 2 را اضافه کنید
تا ان فایل قابل دانلود بشود
با تشکر

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100