برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> صفحه اصلی --> اولین بورد VOIP ایرانی

دوشنبه 14 مرداد 92 , 11:58 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905
اولین بورد VOIP ایرانی

شاید چند ماهی هست که این بورد ارسال و دریافت صدا روی شبکه های محلی LAN رو ساختم و چند باری هم بروز رسانیهائی روش انجام دادم ولی به دلایلی توی سایت ننوشتم و عکسی ازش قرار ندادم (البته مدتی قبل توی وبلاگ بهش اشاره کردم)...تا جائیکه جستجو کردم این بورد برای اولین بار در ایران ساخته شده و نمونه های خارجی هم من بجز برندهای معتبر خارجی چیز خاصی که شخصی ساخته شده باشه ندیدم...

این بورد چی هست و چه کاری میکنه و میتونه بعدها به کجا برسه..

این یک بورد نمونه و آزمایشی برای دریافت و ارسال صدا از طریق شبکه LAN هست که به VOIP یا Voice Over Internet Protocol شناخته میشه..کاربردهاش میتونه خیلی وسیع باشه و در یک حالت ساده و معمول اداره یا شرکتی رو در نظر بگیرید که دارای کابل شبکه مشترکی در تمام ساختمان جهت کارهای اداری خودش هست..این ارگان میتونه بدون اینکه سیمکشی تلفن از هر خط تلفن به سانترال داشته باشه روی همون کابل شبکه داخلی ارسال صدا و تلفن داشته باشه و تمام اتاقها از طریق همون شبکه LAN انتقال صدا هم داشته باشند...در واقع اینجا هر کدوم از این بوردها یک IP داخلی داره و مانند یه کامپیوتر کوچک به شبکه متصل میشه..حالا چون سیستم بر روی شبکه LAN قرار داره و هر بورد IP خودش رو داره امکاناتی میشه براش تعریف کرد که در حالت عادی و با تلفنهای معمولی امکانش نخواهد بود...مثلا میشه ارسال همگانی یا broadcast داشت و صدا یا مکالمه ای رو برای تمام شبکه یا بخشی از اون ارسال کرد..میشه صدای انتقالی رو کدگذاری کرد تا امکان شنودش نباشه..میشه صدای ارسالی رو روی سرورهائی ذخیره کرد و به عنوان پیامک صوتی بعدا پخش کرد..میشه سه یا چند نفر کنفرانس گداشت..میشه برخی از کاربران رو برای مدتی قطع یا بلوک کرد ...یا براشون اکانت تعریف کرد و مثلا فقط بهشون اجازه داد مدت زمانی خاصی مکالمه کنند...یا اگر شعبه یا ساختمانهای این ارگانها دارای فاصله باشن به راحتی از طریق یک رابط WLAN تمامی خطوط رو به صورت بی سیم انتقال داد...

امکانات و مشخصات این بورد در حال حاظر :
  • قابلیت کار با شبکه محلی یا در صورت وجود روتر ارتباط با شبکه خارجی
  • نمونه برداری تا سطح 40Ks/s
  • دارای رابط کاربری از طریق مرورگر
  • قابلیت تغییر مشخصات و تنظیمات از طریق مرورگر
  • اشغال پهنای باند خیلی کم روی شبکه
  • قابلیت رمز کردن اطلاعات

با کمی کار روی طرح میشه اونرو با سرورهای اوپن سورس استانداردی که جهت مدیریت VOIP هستند سازگار کرد و امکانات اونهارو به کار گرفت..در واقع این بورد فعلا بخش لایه اصلی سخت افزاری مورد نیار برای نمونه گیری و ارسال و ایجاد همزمانی مورد نیاز برای داشتن صدای با کیفیت مناسب رو انجام میده
شرکتها و افرادی که قصد سرمایه گذاری یا ادامه کار روی این طرح رو دارند (مثلا جهت همکاری و یا خرید سورسها و مستندات فنی طرح) دعوت میکنم که با شماره تلفنهای موجود در سایت یا ایمیل تماس بگیرند..

**  آخرین ویرایش در  دوشنبه 14 مرداد 92 - 1:28 PM

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100