برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> کمک برای ساخت دستگاه انالیز منابع سویچینگ

جمعه 9 بهمن 94 , 5:22 PM

کاربر
aminhorri
تعداد پستها : 1
کمک برای ساخت دستگاه انالیز منابع سویچینگ

سلام به همه دوستان و جناب آقای مهندس خزاما
من یه پروژه باید بسازم میخاستم از تجربتون بهم کمک کنید ممنون میشم.
یه سری پارامتر هستند که برای هر منبع سویچینگی باید رعایت بشه تا اون منبع در بهترین حالت و بیشترین راندمان کار کنه
از جمله THD ولتاژ و جریان و POWER FACTOR و ولتاژ و جریان موثر و فرکانس وو راندمان .
یعنی ما یه دستگاهی میخایم که بتونیم باش این موارد رو توی هر منبع سویچینگی تست و نمایش بدیم.
مثلا منبع ما حداکتر فرکانس موجود داخلش بین 150 تا 200 کیلوهرتز هست که ما باید حداکثر فرکانس نمونه برداریمون 300 تا 400 کیلوهرتز باشه تا بتونیم به صورت صحیح انالیز روی مقادیر رو انجام بدیم. از سنسورهاس جریان و ولتاژ هم نمیشه استفاده کرد چون فکر میکنم تو این رنج فرکانس جوابگو نیستند. از روش تقسیم ولتاژ و مقاومت شنت یا روشای دیگه که حتما شما بهتر بلدید پیشنهاد بدید.
 قسمت راندمان هم که مهم هستش باید هم زمان توان خروجی و ورودی اندازه گیری بشه تا راندمان به صورت صحیح به دست بیاد . در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم
میشه یه کمکی بکنید برای راهنمایی استفاده از نوع میکرو نوع سنس از جریان و ولتاژ و تحلیل اون و کلا برای ساختش پیشنهاد بدین .یه نمونه از دستگاه های موجود هم براتون لینکشو میزارم تا کاملا متوجه بشید . به اسم پاور انالایزر که بعضیاشون اون فرکانس ورودی که ما نیاز داریم نمیتونن اندازه بگیرند . به صورت گرافیکی و با امکانات خیلی زیاد هستند ولی پروژه من در حد ساده با یه نمایشگر معمولی هم باشه مشکلی نداره

http://www.embuilt.com/tech/products/spea-1
http://en-us.fluke.com/products/power-quality-analyzers/

با تشکر

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100