برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> graphic lcd

سه‌شنبه 24 آبان 84 , 1:35 PM

کاربر
atefeh
تعداد پستها : 5
graphic lcd

سلام من اطلاعاتي راجع به graphic lcd ts12864a ميخواستم شماره پايه ها و ارتباط ان با ic mega8 متشكرم

پنج‌شنبه 6 مهر 85 , 8:41 PM

کاربر
bioosun
تعداد پستها : 1
LCD GRAPHIC

در جواب  سوال شما دوست خوبم شما مي توانيد اين نوع lcd ها را با كامپايلرBASCOM AVR 1.11.8.1 استفاده کنید به نسخه نرم افزار خوب توجه کنید چرا که نسخه های پایین تر این نوع از lcd ها را که نوع خاصی از درایور را دارند ساپورت نمی کنند متاسفانه امکان آپلود این نسخه را به خاطر حجم آن ندارم اگر ساکن تهران هستید می توانید این نسخه از  جمهوری تهیه کنید. در داخل مثال های این کامپایلر میتوانید در قسمت graph lcd جواب سوال خود را بیابید در ارتباط با datasheet هم

می توانید از جمهوری تهیه کنید به خاطر اینکه تبلیغات نشود از دادن نام خود داری می کنم اما اگر خواستید email بزنید تا آدرس بدهم bioosun@yahoo.com 

پنج‌شنبه 6 مهر 85 , 10:54 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

سلام
ميتونين كاتالوگ LCD گرافيكي معمول تو بازار رو از اينجا داونلود كنيد . يه چند روز مهلت هم بدين تا عكسها و توضيحات اوسيلوسكپ رو بزارم تو سايت اونجا از يه ماژول برا راه اندازي ال سي دي استفاده شده كه كاملا فونتهاي استاندارد و زيباي فارسي با انواع توابع گرافيكي رو داره ببينيد اونو شايد به كارتون خورد البته به زبان سي هستش برا بيسيك هم كه بله همين چيزيكه دوستمون گفتن گرچه ماژول بيسيك از فونتهاي استاندار فارسي و .. پشتيباني نميكنه و اگه بتونين خودتون اين ماژول منو به بيسيك بنويسيد خيلي بهتره .

سه‌شنبه 14 فروردين 86 , 6:43 PM

کاربر
aminzadeh
تعداد پستها : 12
ال سی دی گرافیکی

سلام

من یه مدار ال سی دی گرافیکی ks0108 طراحی کردم و یه برنامه با bascom avr براش

نوشتم حالا یه نرم افزار می خواستم تا عکس متن یا هر تصویر گرافیکی رو برام به کد به صورت

عدد تبدیل کنه مثلا    0,245,0,0,0,0,0,0,126.0

سه‌شنبه 14 فروردين 86 , 7:57 PM

مدیر سایت
behzad

درود .
من با bascom آشنایی ندارم ولی Plugin هایی براش دیدم که اینکار رو انجام میده . ولی در هر صورت من خودم یه برنامه قبلا برا اینکار نوشتم که عکس رو به یه آرایه تبدیل میکنه البته من پروتکل ارتباطی رو هم خودم نوشتم و به همین دلیل این برنامه در واقع بر حسب نحوه کار اون ماژول من کار میکنه اما شما به راحتی میتونید از نحوه کارش سر در بیارید و یا بپرسید تا توضیح بدم . سورسش هم همراهش هست ( چند خطی هم بیشتر نیست ) ولی برای اجرای برنامه نیاز به RunTime های VB دارید و یا بهتره اصلا VB نصب کنید تا بتونید سورسش رو هم ببینید .

داونلود

چهارشنبه 15 فروردين 86 , 1:12 PM

کاربر
aminzadeh
تعداد پستها : 12
ال سی دی

سلام
 روش استفاده از ارایه رو توضیح بدین راستی میشه از DB بجای DATA استفاده کرد ؟

منظورم این بود که از مبدل کد اسمبلی استفاده کنم یعنی همون کد های تولید شده DB روبروی DATA تو بسکام بزارم آیا امکانش هست ؟

من روش استفاده از برنامه ای رو که شما داده بودین رو نمی دونم اگه ممکن یه توضیح در مورد نحوه ی استفاده از اون رو بدین یعنی چطور میشه این ارایه ها رو جایگزین کد های دیتا کرد ؟

جمعه 17 فروردين 86 , 10:58 AM

مدیر سایت
behzad

درود .

DB , DATA هر دو برای تعریف تعدادی عدد ثابت در زبانهای اسمبلی و بیسیک بکار میرن این اعداد توی بخش ثابت (Flash ROM) میکرو ذخیره میشن و به عنوان یک جدول ثابت مورد استفاده برنامه قرار میگیرن که مثلا در این مورد شما اطلاعات یک تصویر ثابت هستند که میخاهید نمایش بدید . پس در واقع شما هستید که بایستی برنامه خودتون رو به صورتی بنویسید که با نحوه چیده شدن این اعداد و ارتباط هر عدد با تصویر اصلی سازگار باشه ! به طور مثال ممکنه مثلا اعداد از اولین پیکسل بالا سمت چپ شروع میشن و هر بایت از اون اعداد نشون دهنده 8 پیکسل در تصویر باشه پس شما وقتی این نحوه چیده شدن اعداد و ارتباط با تصویر اصلی رو بدوند بایستی برنامه خودتون رو طوری بنویسید که این اعداد باز به همون ترتیب روی LCD نمایش داده بشن تا ترتیب تصویر بهم نخوره . حالا اون برنامه ای که من توی پستهای قبلی ضمیمه کردم چون به همراه سورس هست مستونید به راحتی از نحوه چیده شدن اعداد سر در بیارید ( که در واقع به همون صورتی هم هست که توضیح دادم از بالا سمت راست شروع میشه و هر عدد 8 پیکسل رو مشخص میکنه که به صورت عمودی از بالا به پایین قرار گرفته ) .

برای جایگزینی اعداد تولید شده از دو برنامه مختلف اگه نحوه چیدن اعداد و ارتباط اونها با تصویر اصلی یکی باشه بله میشه جایگزین کرد .

روش استفاده از برنامه من هم سادست تصویر 128 *64 رو بهش میدید (Browse) و دکمه ایجاد array رو میدید کنار همون عکس یه فایل با پسوند .h میسازه که اگه با Notepad بازش کنید یه آرایه توش هست که به صورت Hexa ذخیره شده (اولش 0x داره ) چون توی زبان سی بجای DB یا DATA از عنوانهای Flash unsigned char استفاده میشه شما بایستی اونرو به  DB یا DATA تبدیل کنید و در واقع فقط از اعداد ایجاد شده استفاده ببرید البته باید 0x ها رو هم به &h تبدیل کنید ( حتی اگه کمی VB بلد باشید میتونید طوری برنامرو تغییر بدید که کدی که ایجاد میکنه سازگار با bascom باشه )

شنبه 17 آذر 86 , 1:19 PM

کاربر فعال
HesamAVR
تعداد پستها : 53

سلام
من تا بحال در پروژه هایم از LCD گرافیکی استفاده نکرده بودم .

چگونه می توان کاراکتر های انگلیسی را روی صفحه نمایش داد ؟ آیا LCD با چیپ T6963 مناسب است ؟ ظاهرا خودش فسمت متن داره و مثل KS0108 نیست . چکار کنم ؟

شنبه 17 آذر 86 , 2:29 PM

مدیر سایت
behzad

درود .
از این چیپ استفاده نکردم نمیدونم یکی هستند یا نه . سورس راه اندازی LCD گرافیکی هم توی فروم بگردید تو یه تاپیک من گذاشتم روش کار رو .
اینجاست :
http://www.khazama.com/forums/reply.aspx?gid=696

سه‌شنبه 25 فروردين 88 , 3:13 PM

کاربر
ماری
تعداد پستها : 3
graphic lcd

سلام . ما باید یک تصویر روی lcd گرافیکی به نمایش در بیاریم. ممنون میشیم اگر راهنماییمون کنید که باید از اول چیکار کنیم.مراحل کار رو میخواستیم بدونیم. lcd ما از نوع t6963 است.آشنایی با lcd نداریم ولی در پروژه بهش احتیاج پیدا کردیم. باید انجامش بدیم وگرنه از کار اخراج میشیم . :( لطفا....

سه‌شنبه 25 فروردين 88 , 4:53 PM

مدیر سایت
behzad
درود و خوش آمد به شما
فکر میکنم توی این تاپیک و تاپیکهایی که لینک داده شده تمامی موارد لازم رو نوشتم.
شما از کدویژن اگه استفاده میکنید میتونید این روشها رو بدون تغییر استفاده کنید.
اگر هم که با بسکام کار میکنید که من اطلاعاتی ندارم ولی شنیدم که خودش پلاگینهایی برای تبدیل عکس به فرمتهای قابل نمایش (همون آرایه) داره.

صفحه : [1]  2    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100