برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> راجع به مدار dtmf

يكشنبه 14 بهمن 86 , 9:20 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

خروجی std در حالت عادی باید صفر باشه . احتمالا آی سی شما مشکل داره . یا جایی دیگه کارتون مشکل داره که آی سی رو میسوزونه .
درخواستی هم از طرف شما نرسیده . لطفا دوباره ارسال کنید .

سه‌شنبه 16 بهمن 86 , 2:04 AM

کاربر
hamid5586
تعداد پستها : 7
با سلام
در مورد اين مدار بايد بگم که اين مدار مشکلي ندارد و فقط ايرادات کوچک ممکن است جوابگيري از مدار را به تعويق بياندازد. همچنان خودم که به خاطر مشکل کوچکي مدتي ساخت اين مدار به عقب افتاد.
بنابراين تصميم گرفتم تا با مشکلاتي که براي خودم پيش آمده و با استفاده ازتجربه بهزاد جان مدير سايت ، احتمالات رو که به ذهنم ميرسه وبا توجه به تجربه بهزاد جان به صورت يکجا براي راحت تر درک کردن توضيح دهم .
مدار سخت افزار زيادي نداره پس احتمال اشتباه شدن مدار خيلي کم است ولي به هر حال در صورت عدم جوابگيري ابتدا سخت افزار را چک کنيد.
پس از مطمئن شدن سخت افزار ، قطعاتي که بيشتر احتمال سوختن را دارند چک کنيد . مخصوصا آي سي ها و ديود ها .
در ضمن خازني که به پايه يک avr متصل است بايد از نوع الکتروليتي باشد که در شماتيک مشخص نشده است.
براي تست کردن avr آن را به پروگرامر متصل کرده و ديتاي آن را بخوانيد و با ديتاي برنامه مقايسه کنيد .

نحوه پروگرام کردن آي سي (البته براي کساني که با کدويژن تجربه ندارند (مثل خودم) و يا با بيسيک کار ميکنند):

ابتدا نرم افزار را اجرا کرده و از منوي Tool گزينه ي chip programmer يا آيکون مربوطه از نوار ابزار را اجرا کنيد.
سپس از پنجره جديد باز شده به منوي فايل رفته و گزينه ي load flash رو انتخاب کنيد سپس فايل.hex برنامه آقا بهزاد را باز خواني کنيد. پس از آن گزينه load eeprom را انتخاب و فايل .eepرا بازخواني کنيد.
سپس فيوز بيت ها را به ترتيب از بالا به پايين اولي ، دومي و چهارمي را تيک بزنيد.(CKSEL 0,1,3 )
سپس بر دکمه program all کليک کنيد.

اگر با ارور مواجه نشديد برنامه با خير و خوشي پروگرام گشته است.

براي تست برنامه آي سي avr ابتدا از پنجره پروگرام به منوي فايل رفته و فايل هگز و eep را لود کنيد. سپس به منوي edit رفته و flash را براي مشاهده ديتاي حافظه وeeprom براي مشاهده ديتاي eeprom را کليک کنيد. پس از آن به منوي read رفته و flash و eeprom را انتخاب کرده و دوبارهبه منوي edit رفته و ديتاي داخل بافر را با قبل مقايسه کنيد چنانچه تفاوتي نداشت آي سي قطعا صحيح پروگرام شده است.

آي سي mt8870 هم آقاي بهزاد به طور خلاصه آقاي بهزاد توضيح داده اند که براي تست آن مي توانيد پايه std را بررسي قرار دهيد يعني به ازاي هر شماره گيري يک پالس از اين پايه خارج خواهد شد. و مي توان خروجي هاي اين آي سي را نيز مورد بررسي دهيد.

و در آخر مشکلي که براي خودم پيش آمده بود خازن ها رو چک کنيد . مخصوصا مدار من که خازن ورودي dtmf رو مي سوزاند که با تعويض خازن به 100 نانو فاراد از نوع کاغذي(50ولت)‌مشکل حل شد.
اميدوارم شما دوستان هم در مورد اين مدار مشکلي نداشته باشيد ولي خوشبختانه اگر مشکلي بود بهزاد جان دريغ نخواهند کرد که لازمه تشکر ويژه اي از ايشان داشته باشم.

شنبه 20 بهمن 86 , 3:10 PM

مدیر سایت
behzad
خوب پس مشکل حل شده .
از توضیحاتتون هم ممنونم .

جمعه 30 فروردين 87 , 1:15 AM

کاربر
hossein_aghaie
تعداد پستها : 1
مشکل در ایجاد dtmf

با درود
مشکلم تو ساخت یه موج دی تی ام اف تلفن هست.اون برنامه که تو قسمت برنامه ها رو هم دانلود کردم ولی جواب نگرفتم
با ۸۸۸۰ هم تن ایجاد کردم  و همینطور با بیس کم و دستورdtmfout هم نوشتم  ولی جواب نمی ده و خط تن ساخته شده من رو تشخیص نمی ده
اگه امکان داره یه برنامه یا مدار کاربردی به من معرفی کنی ممنون میشم
به خصوص طریقه وصلش به خط
من هم با چک آبی امتحان کردم هم با فیلتر خازنی کوپل کردم ولی نشد
لطفا راهنمایی کن خیلی ضروری هستش
خدا نگهدار

چهارشنبه 11 ارديبهشت 87 , 7:26 AM

مدیر سایت
behzad
درود و خوش آمد به شما
برنامه توی سایت کاملا کار میکنه و من چند بار ازش استفاده کردم . فقط حتما از کریستال خارجی ۸ مگا هرتز استفاده کنید چون اوسیلاتور داخلی خود میکرو دقیق نیست و ممکنه باعث کار نکردن مدار بشه (البته با تغییر پارامترهای برنامه میشه برنامه رو برای فرکانسهای دیگه هم تنظیم کرد)

برای اعمال خروجی به خط تلفن میتونید از یک مقاومت و خازن که سری شدن باهم استفاده کنید و یا بهتره از یک چوک ۶۰۰ به ۶۰۰ استفاده کنید
یکم کارکرد مدارتون رو بگید تا یک مدار واسط (اینترفیس) براتون رسم کنم .

يكشنبه 29 ارديبهشت 87 , 5:37 PM

کاربر
hamid86
تعداد پستها : 4
مشکل در روگرام کردن ای سی

با سلام
اقا بهزاد و یا دیگر اساتید بنده این مدار رو بستم و در قسمت پروگرام کردن با ارور زیر روبرو شدم
EEPROM contents mismatch at address:6h
EEPROM read :ffh
Buffer data:00h.
Continue?
و بعدش دو دکمه بلی و خیر گذاشته
لطفا کمکم کنید
اینم شماره

يكشنبه 29 ارديبهشت 87 , 5:38 PM

کاربر
hamid86
مشکل در روگرام کردن ای سی

با سلام
اقا بهزاد و یا دیگر اساتید بنده این مدار رو بستم و در قسمت پروگرام کردن با ارور زیر روبرو شدم
EEPROM contents mismatch at address:6h
EEPROM read :ffh
Buffer data:00h.
Continue?
و بعدش دو دکمه بلی و خیر گذاشته
لطفا کمکم کنید
اینم شماره همراهم:09173326138

چهارشنبه 1 خرداد 87 , 1:49 PM

کاربر
hamid86
با سلام
اقا بهزاد نمیخای مشکل منو حل بفرمایی- یه میکرو  دیگه هم خریدم-تقریبا مشکل قبلی حل شد-ولی متاسفانه وقتی زنگ میزنم میکرو عمل نمیکنه- حالا نمیدونم از برنامه ریزی میکرو باشه یا عیب از جای دیگه باشه- ترو خدا کمک  کنید

شنبه 4 خرداد 87 , 8:45 AM

مدیر سایت
behzad
این خطا که گفتید معمولا به دلیل مشکلات برخی ورژنهای کدویژن یا تنظیمات کدویژن هست
توی فروم هم چند بار این مسئله نوشته شده
باید از منوی تنظیمات پروگرامر توی کدویژن مقدار تاخیر رو از ۲ به ۴ افزایش بدید
از کدویژنی که توی سایت هست استفاده کنید که امتحان شده هست و ورژن جدید هم هست

چهارشنبه 8 خرداد 87 , 6:49 PM

کاربر
hamid86
سه سوال دیگر

با سلام
ضمن تشکر از پاسختان اقا بهزاد
چند سوال دیگه۱- هر بار که تماس میگیرم تعداد زنگهای آزاد کردن خط فرق میکنه چجور باید  این مشکلو حل نمایم
۲-ترانزیستو ر دی ۸۸۰ بعضی مواقع گرم میشود
۳-موزیکهایی که توسط میکرو ایجاد میگردد بروی خط تلفن مدوله نمیشود.
لطفا منو راهنمایی فرمایید
متشکرم

صفحه : 1  [2]  3    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100