برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> مدار فرستنده چند کیلو متری

چهارشنبه 22 فروردين 86 , 9:15 PM

کاربر
kimiafars
تعداد پستها : 40
مدار فرستنده چند کیلو متری

سلام به همه و مخصوصا به بهزاد عزیز کسی اینجا مدار یه فرستنمده نداره که چند کیلو متر جواب بده و احتمالا گیرنده اون هم در دسترس نداره ؟ واسه کنترل هواپیما مدل میخوام میشه با ای وی ار بردی ساخت که فرکانس ریموت کنترل رو نشون بده و واسمون روی ال سی دی نشون بده که کدوم پینهای پی تی 2262 به هم متصلند یه مادر ریموت ساخت اگه میشه لطفا بفرمایید

جمعه 24 فروردين 86 , 9:54 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

دروود .
خیلی از نقشه هایی که شاید دیدید در واقع عملی هستند ولی کلا تنظیم فرستندههای با توان بالا و چند طبقه کار مشکلیه تاثیر طبقات مختلف بر روی هم و تنظیم نبودن درست فیلترها و مچینگها و درست نبودن طول و نحوه نصب آنتنها معمولا باعث میشه که یه فرستنده چند کیلومتری حتی چند صد متر هم جواب نده . خصوصا در فرکانسهای بالا ساخت چنین توانی مشکل به نظر میرسه . برخی دستگاههای مورد نیاز برای راه اندازی هم معمولا گران و پیچیده هستند .
راه حلهایی که به نظر من میرسه :

• تحلیل درست طبقات یک فرستنده و داشت مهارت و دانش و تجهیزات لازم برای تنظیم .
  • استفاده از مدارات ساخته شده برای بخش RF (مثلا استفاده از گوشیهای تلفن بیسیم توان زیاد مثل senavo) .
  • استفاده از برخی چیپهای آماده که به نام PA ها شناخته میشن ( به عنوان مثال شرکت nordik تولید کننده چیپهای wireless جالبیست ) .

من در دوران راهنمایی-دبیرستان روی فرستنده های با توان حدود 7 وات کار کردم و تجهیزاتی هم برای تنظیم و نصب و ساخت اونها ساختم (SWR , گرید دیپر , واتمتر و ...) . ممکنه بتونم در تنظیم و طراحی بخشهای مختلف یک فرستنده به شما کمک کنم ( موردی و به صورت واضح مطرح کنید ) .

در مورد ساخت دستگاهی که بتونه از روی سیگنال ارسالی PT2262 یا هم خانواده های دیگش بفهمه که از چه کدینگی استفاده میکنه بله این کار قابل انجام هست و 90 درصد برنامش هم همون برنام های هستش که توی سایت به عنوان شبیه سازی PT2272 با AVR قرار داره .

دوشنبه 27 فروردين 86 , 5:20 AM

کاربر
kimiafars
تعداد پستها : 40
سلام عزیزم

خودمم اخر به این فکر رسیدم که وقت گذاشتن رو فرستنده ساختن بیهوده است بهتره از سنائو ۲۵۶ برا این کار استفاده کنم  دستت در د نکنه  برا کدینگ  مدار میشه از ام تی استفاده کرد که ؟ چه طور میشه موقعیت  فیزیکی محل مانور مفل پستی و بلندی ها رو واسش تعریف کرد  که مسیر رو خودش ره یابی کنه  ممنون

اگه امکان داره : چطور میشه یه بورد واسه کامپیوتر ساخت که دستوراتی که میخوایم ارسال کنیم  به صورت ان لاین باشه نه اینکه بدیم به ای وی ار بعد از اون بخوایم که این کارو بکنه

؟

راستی در مورد تلفن گویا  برد ساختی چند قیمته ؟

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100