برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> زبانهای برنامه نویسی --> کیبورد ۳*۴ و پورت سریال

چهارشنبه 26 ارديبهشت 86 , 11:36 AM

کاربر
Naser
تعداد پستها : 1
کیبورد ۳*۴ و پورت سریال

سلام دوست عزیز
من یه دانشجوی رشته کامپیوتر هستم که دارم برای پروژه فارغ التحصیلی خودم یه پروژه ی نرم افزاری-سخت افزاری انجام می دهم. در این پروژه کار اصلیه من اینه که با یک دستگاه ورودی عددی شبیه کیبورد عابر بانکها (که الان آماده است) از طریق پورت کام بوسیله وی بی دات نت ارتباط برقرار کنم ولی نمی دانم از کجا باید شروع کنم می خواستم از شما خواهش کنم که در صورت امکان یه راهی جلوی پام بگذاری.
خیلی ممنون

bamabepar@yahoo.com

چهارشنبه 26 ارديبهشت 86 , 2:28 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .

منظورتون همین کیبوردهای ماتریسی مثل کیبورد تلفن یا موبایله که معمولا ۳*۴ هستند ؟ برای اتصال این کیبوردها به کامپیوتر اونم از طریق پورت سریال نیاز به یه سخت افزار ساده دارید که زده شدن کلیدها رو تشخیص بده و کد کلید رو به صورت سریال براتون ارسال کنه علت اینه که این کیبوردها به صورت ماتریسی سیم بندی شدن (که برای یه ۳*۴ میشه ۷ سیم ) و مستقیما نمیتونید با تعداد ورودیهای پورت سریال کنترلش کنید . برای سخت افزار مورد نیاز میتونید CodevisionAVR رو از سایت بگیرید و نصب کنید یکی از مثالهای خودش اتصال کیبورد به AVR هستش با کمی تغییر توی سورس اون میتونید کد کلید زده شده رو به صورت سریال برای کامپیوتر ارسال کنید . همچنین برای نرم افزار مورد نیاز و کلا کار با پورت سریال توی زبانهای ویژوال من یه مقاله نوشتم که میتونید از بخش مقالات دریافت کنید . مشکلی بود توی همین تاپیک عنوان کنید .

لطفا در انتخاب عنوان و نحوه تایپ دقت کنید .

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100