برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> ذخیره جملات در حافظه

چهارشنبه 2 خرداد 86 , 5:02 PM

کاربر
pic2avr
تعداد پستها : 4
ذخیره جملات در حافظه

سلام

من میخواهم با اي وي ار ۱۶  سيستمي بسازم كه اطلاعات را از صفحه كليد كامپيوتر دريافت كند و در حافظه اي اي پرام داخلي يا بيروني ذخير كند و هر وقت آن حافظه فراخواني شد اطلاعات را به پورت سريال ارسال كند و همچنين بر روي ال سي دي هم نمايش دهد و همزمان برروي يك پورت ميكرو كد اسكي كليد را بصورت بيتي با هشت ال اي دي نمايش دهد

در حالت عادي چنانچه جملاتي تايپ شد با زدن كليد اسكي ۱۳ يا همان اينتر اطلاعات به پورت سريال و ال اي دي ها ارسال شود

طريقه ورود اطلاعات به حافظه به شكل زير باشد

تعداد حافظه  ۴۰ عدد

گنجايش هر حافظه ۱۰۰ حرف

glvahdat@noavar.com

دوشنبه 14 خرداد 86 , 4:34 PM

کاربر
pic2avr
ذخیره جملات در حافظه

آقای خزاما

چرا به درخواست من پاسخ نمیدهید بنده هم از طریق ایمیل و هم از طریق اس ام اس و هم از طریق این فروم پیام گذاشته ام چرا پاسخ نمیدهید . نگویید وقت نداشتید به سایت سر بزنید چون شما به پستهای دیگران در چند روز اخیر پاسخ داده اید الا پست بنده. البته اختیار با شماست ولی حداقل بفرمایید نمیشود تا من هم پی کار خودم بروم و مزاحم شما نشوم.

با تشکر

دوشنبه 14 خرداد 86 , 6:05 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .

شما اصلا سوالی نپرسیدید که کسی بخواد جواب بده . شما فقط پروژه ای رو که در نظر دارید تشریح کردید . بایستی واضح مشکلتون رو مینوشتید . نمیشه که شما یه طرح رو تشریح کنید بعد من برم فوری براتون نقشه و برنامه جور کنم ! بفرمایید در کدوم بخشها مشکل دارید و اصلا سوالتون چیه تا بشه پاسخی داد . من فقط برای اینکه زحمت کشیده بودید و عکس و تشریح گذاشته بودید این پست رو پاک نکردم .

سه‌شنبه 15 خرداد 86 , 1:48 AM

کاربر
pic2avr
ذخیره جملات در حافظه

مجدد سلام

عزيزجان

ببخشيد مثل اينكه جمله آخر را فراموش كردم و يا فكر ميكردم از اين مطالب خواسته من مشخص ميباشد هرچند از طريف آف برايتان پيام گذاشته بودم.

باري عرض شود ميخواهم بدانم پيشنهاد شما براي اجراي اين سيستم چيست مثلا نوع ميكرو يي كه انتخاب كرده ام خوب است يا خير

نوع اييپرام چه باشد بهتر است

روتين كنترل كيبرد و ذخيره در حافظه اييپرام بصورت آماده هست يا خير

آخر كلام اينكه اگر اين پروژه را شما بسازيد چقدر ميشود يعني آيا ميتوانيد آنرا بسازيد و هزينه آنرا دريافت كنيد.

به هر حال هر نوع كمكي كه بتوانم سريعتر به اين سيستم  دست پيدا كنم حالا چه با پول چه بي پول  با تشكر و امتنان خواهد بود.

اميدوارم كه از زياده گويي من رنجيده نشده باشيد.

متشكرم

چهارشنبه 16 خرداد 86 , 1:03 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .

من فک میکنم که با یه میکرو کوچیکتر هم میشه به راحتی این کارارو انجام داد مثلا یه ATmega8 . برای eeprom بسته به تعداد کاراکترهایی داره که شما میخاید ذخیره کنید اگه تعدادشون از حجم eeprom داخلی میکروتون بیشتره بایستی از نمونه های سریال خارجی استفاده کنید مثل نمونه های سری 24cxx که دو یا سه شماره آخر حجم آی سی بر حسب کیلوبیت هستند . مثلا یه 24c32 دارای 4 کیلوبایت فضای حافظه هستش . روتین کیبورد توی سایت هست میتونید استفاده کنید روتین eeprom هم بله معمولا کامپایلرها دارن (Codevision که داره) اگر هم نباشه بله نمونه های متن باز بسیاری هست . حتی یه نمونه متن باز توی همین سایت هم هست . مسئله ای که یکم عجیب بود اینه که شما برای نمایش کد اسکی به حداقل دو سگمنت نیاز دارید . در مورد پورت سریال هم مقاله هایی توی سایت هست که میتونه بهتون کمک کنه البته برنامه نویسی با زبانی مثل C این کارهارو راحت کرده . در مورد انجام پروژه هم فروم جای این سوالات و مطرح کردن قیمت و ... نیست . من این پروژه ها رو که به نحوی درسی هستند انجام نمیدم ولی در تمامی مراحل از طریق فروم میتونم بهتون کمک کنم تا حدی که بلد باشم .

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100