برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> زبانهای برنامه نویسی --> relatoin between process

چهارشنبه 27 تير 86 , 4:57 AM

کاربر
ahmadi
تعداد پستها : 1
relatoin between process

با سلام و تشکر از زحمات شما دو تا سوال داشتم که مدتي روي آنها کار کرده ا م و به نتيجه نرسيدم اول اينکه به چه روشي ميتوان به اسم تمام پروسس هاي سيستم پي برد. و بعد از پي بردن داده اي را براي پروسه خاص فرستاد براي مثال بررسي کنيم که اگر مديا پلير در حال اجراست کنترل پی را به آن فرستاد تا اجراي موسيقي استاپ شود سوال دوم اينکه به چه روشي مي توان با استفاده از SendKey داده هايي مانند winkey+E را فرستاد ممنون

چهارشنبه 27 تير 86 , 4:57 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .

برای آشنایی با لیست پروسسها از این برنامه استفاده کنید(نوشته آقای کامران رحمانی )
داونلود

برای آشنایی با sendkey از این لینک استفاده کنید .

http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=45268&lngWId=1

sendkey این مشکل رو داره که کد کلیدها رو به پنجره فعال فعلی میفرسته پس برای اینکه کار کنه بایستی مطمین باشید که پنجره مورد نظرتون پنجره فعال فعلیه (برای تایین یه پنجره به عنوان فعال از این API استفاده کنید .

Public Declare Function SetActiveWindow Lib "user32" Alias "SetActiveWindow" (ByVal hwnd As Long) As Long

البته این روش جالبی نیست به نظر من تغییر پنجره فعال ویندوز باعث اذیت کاربر میشه (فرض کنید دارید تایپ میکنید یه دفعه مدیا پلیر بیاد رو) .

فکر میکنم راه بهتر ارسال Message های استاندار ویندوز به پروسس مورد نظرتونه این کارو میتونید با API های SendMessage و PostMessage و ... انجام بدید . بعد از نصب Visuall Studio برنامه spy اونرو اجرا کنید با این برنامه میتونید میسیجهایی که ویندوز برای یه پروسس میفرسته ببینید .

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100