برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> مشکل با 88e43

سه‌شنبه 24 مهر 86 , 8:25 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

منظور من این بخشی از کد هست که شماره و تاریخ و زمان رو از توی کل پکت جدا میکنه یا ابتدای پکت رو تشخیص میده نه استفاده از تاخیر یا تایمر یا ... .

کالر آی دی حتی در مدولاسیون FSK به فرمهای مختلفی ارسال میشه که این روش فقط یک مدل اونرو و اونهم با یک الگوریتم ساده برای تشخیص موقعیت شماره و زمان و تاریخ در بین پکت دریافتی انجام میده . بایستی یه الگوریتم قویتر برای این بخش بنویسید .

چهارشنبه 2 آبان 86 , 12:17 AM

کاربر
m323
تعداد پستها : 6

سلام آقای خزاما . من تلاش خود را برای جستجوی مکان پکت کالر آی دی کردم :

//START Searching between two 0x55

for(From=1;From<254;From++)
{ if(BUF[From]==0x55) {
putchar('F');
itoa(From,&ch);
putchar(ch);
break;
} }
putchar('M');
itoa(From,&ch);
putchar(ch);
// END Searching between two 0x55 if(BUF[From]==0x55)

اما باز هم نشد . لطفا الگوریتم تکمیل تر را برایم توضیح دهید . مشکل گاهی تشخیص دادن و گاهی ندادن برنامه شما به خاطر خلاصه شدن مدار نسبت به مدار اصلی نیست ؟

چهارشنبه 2 آبان 86 , 7:29 AM

مدیر سایت
behzad

درود .

نه ربطی به خلاصه شدن نداره و توی پروژه اصلی http://www.khazama.com/project/multi_cid هم من از همون قطعات اطراف ۸۸۴۳ استفاده کردم . حالا مطمین هستید مشکل از الگوریتمه ؟ نویز نیست ؟

پروتکل با خودتون .

پنج‌شنبه 3 آبان 86 , 5:08 AM

کاربر
m323
تعداد پستها : 6

سلام . خدا را شکر  - خیالم راحت شد که مدار کامله . من نویز ندارم . اندک نویزی هم که از طریق com ایجاد میشد را به روش مناسبی مهار کرده ام .

مطمن شده ام که جایی در الگوریتم به قول شما تکمیل تر مطلبی هست که نمیفهمم . شما هم که به برنامه بالا توجهی نکرده بودید

پس لااقل درباره الگوریتم مناسب تر توضیح بدهید و یا شبه کدی بگزارید که گره از این مشکل بگشاید .

ممنونم از پاسخگوییهاتون . 

يكشنبه 5 خرداد 87 , 6:42 PM

کاربر
saturation
تعداد پستها : 3
مشکل با آی سی mt8843

باسلام خدمت آقا بهزاد
من چند وقته روی سیستم کالر آی دی کار میکنم و یک نمونه از کالر آی دی با میکرو توسط سیستم انتگرال گیری ساختم و حالا میخواستم با آی سی 8843 کار کنم.
با توجه به رنج مقاومت های غیر استاندارد و با در صد خطای پایین (که به سختی از تهران گیر آوردم)و احتمال پایین جواب گیری مدار ورودی شما به آی سی رو بستم و پایه dataرو بعد از تغییر لِوِل توسط max232 به پورت کام و توصط hyper terminal با باود 1200 و ... ورودی رو دریافت کردم.
فقط به یک نکته خیلی جالب برخوردم.من زمانی که تماس با موبایل گرفته میشه شماره و زمان تماس و تاریخ رو بصورت کامل دریافت میکنم.
ولی زمانی که تماس ورودی توسط تلفن ثابت از هر نقطه شهر باشه فقط تاریخ وساعت رو دریافت میکنم.
قبلش هم بگم که من توی مشهد ساکن هستم و یه نفر دیگه هم این مشکل رو توی سایت eca.ir داشت.
اول به ذهنم زد که شاید سیستم دیتا واسط تلفن ثابت تو این منطقه dtmf باشه ،ولی اگه اینجور بود چرا تاریخ و ساعت دریافت میشه؟یعنی ممکنه که تاریخ و ساعت fsk و شماره dtmf ارسال بشه؟
در ضمن گراند مدارم رو هم به بدنه کیس وصل کردم فایده ای نداشت.
چیزی که من رو گیج میکنه اینه که مدار واسه موبایل حتی ایرانسل کاملا جواب میده.
نظر شما چیه؟

دوشنبه 6 خرداد 87 , 12:38 PM

کاربر
saturation
مشکل با MT8843

سلام مجدد خدمت آقای بهزاد
با تشکر از ارائه مدار کالر آی دی من مشکلم با عدم نمایش اعداد در HYPER TERMINAL بر طرف شد.
راه حلش هم استفاده از یک برنامه دیگه(TERMINAL مربوط به CODEVISION AVR) بود.
اما یه مشکل دیگه دارم
اونم اینه که زمانی که به حالت HEX توی این برنامه میرم کدها FF,FB,F7,7F و یک سری کدهای هگز دیگه رو در حالت معمولی بدون اینکه مدار زنگ خورده باشه میبینم.
که قاعدتا چون در محدوده کدهای اسکی وجود نداردند اینها رو تو حالت اسکی نشون نمیده.
یه مقدار زیاد از این کدها رو که نشون داده میشد رو با قرار دادن خازن تو تغذیع مدار حل کردم
اما بقیه اش از بین نمیره.
شما میتونید راهنماییم کنید؟
از چوک یه کارت فکس مودم هم استفاده کردم ولی کمکم نکرد.

جمعه 10 خرداد 87 , 9:03 AM

مدیر سایت
behzad
نویز معمولا وقتی اینترفیس مناسبی بین خط تلفن و مدار وجود نداره و مدار به کامپیوتر متصل هست ایجاد میشه.البته اگه مقدارش کم هست میشه نرم افزاری حلش کرد چون ابتدای اطلاعال کالر آی دی با U شروع میشه .
البته نویز مغمولا باعث افزایش درصد خطای سیستمتون میشه
برای اطمینان میتونید با یک نوت بوک آزمایش کنید
یا سیم گراند (اتصال سیمی از بنده فلزی پاور به لوله آب یا گاز !) به بدنه کیستون وصل کنید و ببینید بازم نویز هست یا نه
-- وقتی همه چیز درسته در حالت عادی هیچ نویزی نیست

جمعه 10 خرداد 87 , 10:41 AM

کاربر
saturation
lحل مشکل 8843

با تشکر فراوان از آقای khazama
lمشکلی که عنوان کردم تحت عنوان نویز فکر کنم با بررسی مدار کارتهای فکس مودم جوابش رو گرفتم و حل شد.
راه حل اون هم استفاده از یک چوک آّبی است.
این چوک خط تلفن رو از کل مدار جدا میکنه و مانع اثر گذاری نویز های تغذیه و حتی پورت کام روی ورودی های 8843 میشه.
راستش این مطالب رو که میخوام بگم یک تجربه شاید خیلی مفید باشه که راجع بهش تو اینترنت مطلب ندیدم.
شما اگه مداری که طراحی کردید(طرح اصلی bcid خودتون) رو به خط تلفن وصل کنید میبیند که اگه از همون خط به اینترنت وصل شد نهایت سرعت اتصال شما 12 kb خواهد بود.و همچنین اگر از همون خط گوشی رو بردارید یک نویز و خش خش زیاد رو روی تلفن خواهید دید.
مشکل ورود نویز به پورت سریال هم که جای خود داشت(البته تمام اینها در محیط تقریبا صنعتی که من کار میکردم بود)
رو همین حساب بعد از بررسی و اضافه کردن چوک آبی به این صورت که از دو سیم تلفن یکیش با کوپل خازنی (خازن سرامیکی 47 نانو)و یک مقاومت (ا کیلو اهم) و یکی دیگه مستقیم به سر دوسیمه چوک وصل میشه و خروجی رو هم از سر وسط و یکی از سرهای کناری خروجی سه سر چوک میگیریم هم مشکل نویز حل میشه هم مشکل صدا و هم مشکل اتصال به اینترنت.
باز هم ممنون از طرح مفیدتون جهت طراحی کالر آی دی.
فقط یه کم مورد داده اونم اینه که سرعت کانکشن من که همیشه 50 k یا 48 k بو د حالا شده 40 k نمیدونم چطور میتونم این مشکل رو با چوک آبی حل کنم.

پنج‌شنبه 26 آذر 88 , 1:01 AM

کاربر
me
تعداد پستها : 1
مشکل با کالر ای دی

سلام و خسته نباشید
من تمام مباحث راجع بع کالر ای دی درون سایت شما را خوندم ولی راجع به حذف نویز در ارتباط بین مدار شما و کامپیوتر مدار عملیی ندادید
راه حل استفاده از بدنه کامپیوتر به ارت درست عمل میکنه
من راه حل های زیر را تست گرفتم که نشد
1 - استفاده از رگولاتور 7805
2 - استفاده از مبدل dc به dc
فقط وقتی که خط تلفن را با چوک ایزوله کردم درست شد
در ضمن فکر میکنم که سیم منفی پاور کامپیوتر هست که مدار را مشکل دار میکنه چون اون به ارت و بدنه کامپیوتر وصل هست
آیا مداری برای درست عمل کردن کالر ای دی بدون ارت کامپیوتر هست ؟
با تشکر از زحمات شما

جمعه 25 دي 88 , 6:31 PM

مدیر سایت
behzad
درود
این مدارات رو DAA میگن . یک راه اون همین استفاده از چوک هست ه معمولا با نام چوک 600:600 شناخته میشن و روی برخی مودمها هم میتنید اونرو ببینید.
آی سی هایی هم برای اینکار وجود داره
خودتون هم بنا به مورد استفاده میتونید داراتی طرح کنید مثلا میتونید از فقوکوپلر استفاده کنید البته باز هم تاکید میکنم که روش مورد استفاده کاملا بسته به کاربرد سیستم داره و مثلا با فقو کوپلر شاید نشه صدارو به خوبی انتقال داد.

صفحه : 1  [2]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100