برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> D880

دوشنبه 26 شهريور 86 , 2:39 AM

کاربر
vahidve
تعداد پستها : 3
D880

سلام. لطفا پایه های ترانزیستور D880 را که در پروژه ی Behzad DTMF Remote Controller به کار برده اید را شرح دهید کدوم پایه بیس کدوم پایه امیتر و... راستی من چون نمیدونستم که کدوم پایه کدومه! همه جورش رو امتحان کردم. ممکنه سوخته باشه؟ سیگنال صوتی از کدام پایه ی میکروکنترلر ایجاد میشه؟

سه‌شنبه 27 شهريور 86 , 10:54 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .

دیتاشیت ترانزیستور رو از اینجا بگیرید .

http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=2SD880

اینکه سوخته یا نه رو با اهم متر امتحان کنید . PORTC.4 خروجی صدا (تنهای صوتی) هست که میبینید با یک خازن به base ترانزیستور خروجی وصل میشه .

چهارشنبه 28 شهريور 86 , 5:14 AM

کاربر
vahidve
من ترانزیستور را عوض کردم و وقتی به تلفن زنگ میزنم بعد از چند زنگ وصل میشه و تن های صوتی ایجاد میکنه. اما هرچی شماره ی 1360 را شماره گیری میکنم، هیچ واکنشی نشون نمیده و بعد از حدود 10 ثانیه دوباره یک سری تن ایجاد میکنه و قطع میشه! من مدار را کاملا درست بستم و حتی با 2 - 3 تا آی سی هم امتحان کردم اما نشد. مشکل از نحوه ی پروگرام کردن هم نمیتونه باشه چون حتی وقتی شماره گیری میکنم پایه ی StD یک نمیشه. این برنامه رو هم خودم امتحان کردم: if (PIND.2==1) { PORTD.7=1; } اما LED روشن نشد. و AVR را روی 8MHz داخلی تنظیم کردم. من این مدار را روی برد بورد ساختم ممکنه به ابن دلیل کار نکنه؟ راستی وقتی میخوام eeprom را پروگرام کنم این پیغام خطا رو میده: EEPROM contents mismatch at address: 6h EEPROM Read FFh Buffer data: 00h. Continue?

چهارشنبه 28 شهريور 86 , 8:07 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود بر شما .

از این نظر که میگید در حین شماره گیری پایه STD فعال نمیشه (و با فرض اینکه مدار رو درست بستید و مشکل خاصی نداره و شرایط تست درست هست) ممکنه مشکل از آی سی MT8870 باشه مثلا ممکنه شما هم از IL8870 استفاده کردید که قبلا گفتم به هیچ عنوان کیفیت MT8870 رو نداره . پس خود 8870 و باقی قطعات اطرافش رو کاملا چک کنید که ایرادی نداشته باشه .

برای اون خطا در حین برنامه ریزی : ورژن CodeVision شما باید جدید باشه (یک ورژن جدید توی بخش داونلود هست) . همچنین برید به منوی Setting و بعد Programmer و از صفحه باز شده Delay رو روی 3 تنظیم کنید و دوباره آی سی رو پروگرام کنید .

چهارشنبه 28 شهريور 86 , 5:52 PM

کاربر
vahidve
مرسی. درست شد.

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100