برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک آنالوگ --> درخواست مدار منبع تغذیه

جمعه 9 آذر 86 , 5:26 PM

کاربر
mohamadghafari
تعداد پستها : 10
درخواست مدار منبع تغذیه

مدار یک منبع تغذیه سوئیچینگ میخوام 30-0با کنترل کننده جریان ونمایش ولتاژوجریان وقطع کردن خروجی در هنگام اتصال کوتاه البته جریان رابتوان با یک بتانسیومتر کنترل کرد  ميخوام كه براي كنترل از ميكرو كنترلر استفاده كرده باشه وبرای نمایش ولتازوجریا از سون سگمنت وولتازرا نیز بتوان با دو بتانسیومتر
تنظیم کرد یکی با دقت 1ولت ویکی با دقت 0.1ولت با تشکر

دوشنبه 12 آذر 86 , 10:35 PM

کاربر
mohamadghafari
با سلام در اين سايت پروژههاي سنگين تر از درخواست من هم حل شده ولي كسي درمورد اين پروژه به من كمك نكرد لطفا به من كمك كنيد با تشكر

دوشنبه 12 آذر 86 , 10:51 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود دوست عزیز .
بارها من گفتم که نمیشه شما یه سیستم رو تشریح کنید بعد من یا کسی بیاد فورا به شما یه نقشه بده که چنین باشه و چنان نباشه ! من همچین طرحی که با این لیست مشخصات داده شده توسط شما یکی باشه ندارم ! ولی اگر سوالی در مورد هر بخش از این چنین سیستمی دارید موردی بپرسید تا بهتون کمک کنیم .
-- برای ولت و آمپر متر آی سی و بوردهای زیادی هست که اکثرا با ۷۱۰۷ کار میکنن . میتونید از اون استفاده کنید به صورت کیت هم حتی هست که اگه کیتش رو بخرید بهتره چون بوردش یکم سخته ساختش . 
سوالاتی رو که دارید بپرسید کسی نقشه ای دقیقا مثل چیزی که میخاید نداره باید خودتون شروع به کار کنید .

سه‌شنبه 13 آذر 86 , 12:54 PM

کاربر
mohamadghafari
مدار قسمت تغذیه با میکرو و توضیح درباره اینکه چگونه ولتاژوجریان را با میکرو avrکنترل کنم من برنامه نویسی avrرابا اسمبلي و بيسكام را بلدم با تشکر 

سه‌شنبه 13 آذر 86 , 3:06 PM

مدیر سایت
behzad

با میکرو دو تا خروجی PWM ایجاد کنید . خروجی این PWM ها رو به دو فیلتر پایین گذر بدید تا در خروجی اونها بسته به مقدار سطح موثر PWM یک ولتاژ آنالوگ داشته باشید . این ولتاژ آنالوگ بین صفر تا 5 ولت فقط میتونه باشه که برای یه منبع تغذیه خیلی کمه . اونرو از طریق opamp به مقدار مناسب تقویت کنید (این دو خروجی یکی برای کنترل ولتاژ و یکی برای جریان هستند) حالا این ولتاژها رو از طریق ترانزیستور باید تقویت کنید و یه فیدبک مناسب هم برای تثبیت ولتاژ نیاز دارید این بخشها تماما آنالوگ میشن و میکرو فقط PWM ایجاد میکنه(در واقع مثل یه ولوم دیجیتال میشه) . طرحهای بخش آنالوگ رو میتونید از منبع تغذیه های آنالوگ کمک بگیرید و فقط بخشی که نیاز به ولتاژ متغییر داره رو با استفاده از این روش ایجاد کنید .

سه‌شنبه 13 آذر 86 , 4:50 PM

کاربر
mohamadghafari
ميشه مدارهاي قسمت تقويت ترانزيستورو opampرا وقسمت فيدبكرا برام در سايت آپلود كنيد با تشكر

سه‌شنبه 13 آذر 86 , 11:26 PM

مدیر سایت
behzad

فکر میکنم این همون چیزی باشه که دنبالشید :

http://www.linuxfocus.org/English/November2002/article251.shtml

ایمیلتون رو چک کنید یه ایمیل براتون ارسال کردم .

جمعه 16 آذر 86 , 1:31 PM

کاربر
mohamadghafari
 باسلام می شه درمورد کنترل مدار با pwm توضيح دهید یعنی رابطه ای که مثلا اگر بخواهیم ولتاژ ۵.۳یا ۲۲.۷ویا غیره باید pwmرا چطور تنظيم كنم راستي مداري كه آپلود كرديد تست شده است با تشكر

شنبه 17 آذر 86 , 10:08 AM

مدیر سایت
behzad

مداری بالا تست شده . سورس و تمامشم همراهش هست . دیگه نیازی به محاسبات ندارید . ولی درمورد طرز کار هم توی بخش How it works توضیحاتی داده .

یه توضیح کوچیک میدم : فرض کنید نسبت زمان یک بودن به صفر بودن خروجی PWM برابر 1/۱ باشه وقتی این خروجی از یک فیلتر پایین گذر با ثابت زمانی خیلی بزرگتر از زمان یک بودن این پالس عبور کنه در خروجی ولتاژی برابر نصفه حداکثر دامنه پالس ایجاد میشه . مثلا اگه پالسها صفر و 5 باشه خرجی میشه 2.5 ولت . حالا این ولتاژ به بخش آنالوگ میره و بسته به اینکه ضریب تقویت اون بخش چقدر هست تقویت میشه و خروجی ایجاد میکنه .

دوشنبه 19 آذر 86 , 10:27 PM

کاربر
mohamadghafari
با سلام اگه میشه درباره مدار توضیحات کاملتری بدید چون میخوام با کمی تغییر برنامه را خودن با اسمبلی یا بیسکام بنویسم با تشکر

شنبه 1 دي 86 , 7:18 PM

کاربر
mohamadghafari

با سلام جرا پاسخ ندادید

صفحه : [1]  2    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100