برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> کمک:کنترل از راه دور چند کانال

دوشنبه 12 آذر 86 , 12:02 AM

کاربر
mahdi906
تعداد پستها : 1
کمک:کنترل از راه دور چند کانال

من يه مدار ريموت كنترل با AVR ميخوام كه با يك فرستنده و از طريق ارسال كد رمز قابل تغيير بتونم تعدادي گيرنده رو در جاهاي مختلف فعال كنم. فرستنده از طريق شماره گير رمز گيرنده مورد نظر رو دريافت كنه و با فشار يك كليد گيرنده مربوط به او فعال بشه (گيرنده ها يك كانال هستند). ضمنا امكان فعال كردن چند گيرنده رو هم بصورت همزمان داشته باشه . ممنون ميشم راهنماييم كنين.

دوشنبه 12 آذر 86 , 8:51 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .
یه طرح ساده مدل اول: توی گیرنده ها از PT2272 استفاده کنید . توی فرستنده هم از یک PT2262 . گیرنده ها رو طوری آدرس بدید که توی فقط چند آدرس متفاوت باشن مثلا اگه 4 گیرنده دارید دو تا از آدرسهارو متفاوت بین گیرنده ها بزارید و باقی رو شبیه به هم . حالا توی فرستنده به کمک یکسری کلید و دیود میشه طوری این آدرسهای متفاوت رو سیم کشی کنید که با زدن هر کلید یکسری از دیودها سویچ بشن وآدرس اون گیرنده خاص فعال بشه .

یه طرح ساده مدل دوم: توی گیرنده ها از PT2272 استفاده کنید . توی فرستنده هم از یک PT2262 که آدرسهاش رو از یک AVR میگیره . حالا AVR بسته به کانالی که شما میخاید فعال بشه از قبل آدرس تمام گیرنده ها رو ذخیره کرده و وقتی شما کلید فعال شدن یک گیرنده رو میزنید آدرس اونرو به PT2262 میفرسته .

-- یه کد هم توی سایت من نوشتم که آیسیهای PT رو با میکرو شبیه سازی میکنه که اگه از اونم استفاده کنید توی گیرنده و فرستنده دیگه نیاز به PT هم ندارید و همش توی میکرو میشه ولی این برای مرحله بعدی توی مرحله اول با همین PT ببندید .

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100