برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> کمک درمورد PABX با 89c51

پنج‌شنبه 22 آذر 86 , 5:44 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .
اگه فقط کدها رو تشخیص نمیده ممکنه از ۸۸۷۰ باشه مثلا شما از IL8870 استفاده کرده باشد بجای آی سی اصلی .
اما طوری که توضیح دادید یا میکرو درست کار نمیکنه و فرمان قطع سیگنال رو به ۴۰۹۳ نمیده(ممکنه یا میکرو خرابه یا درست پروگرام نشده یا کد اسمبلی مشکل داره) . یا سیمهای خروجی صداهای 4093 رو اشتباه وصل کردید چون وقتی RL9 عمل میکنه (به همراه رله یکی از کانالها مثلا RL1) دیگه نباید صدای 4093 بیاد . میتونید خروجیها رو به امیتر دو ترانزیستور وصل کنید تا بعد از عمل رله ها صدا قطع بشه .
حالا بحث کد صفر به کنار شماره های داخلی هم عمل نمیکنه ؟ برای اینکه بفهمید 8870 کار میکنه یا نه خروجی STD اونرو بدبد به یه اسکپ یا یه ولت متر و گوشی رو بردارید و شماره بگیرید باید با هر شماره که میزنید این خروجی یک و صفر بشه .
از درست بودن میکرو و پروگرام شدن درستش هم باید مطمین باشید .

پنج‌شنبه 22 آذر 86 , 8:47 PM

کاربر
hamid20002000
تعداد پستها : 30
سلام من همونطور که تو نقشه هست وصل کردم یعنی پایه 2 8870رابه speach bus وخروجی های 4093به پایه 10 به standby bus وپایه 11را به speach bus دوم اینکه اسکوپ ندارم تاچک کنم وفکرم میکنم که مقدار پایه stdبه مدت 20میلی ثابیه است. پس نمیتونیم نواین زمان کم از ولت متر استفاده کنیم ؟//////////

پنج‌شنبه 22 آذر 86 , 8:54 PM

کاربر
hamid20002000
راستی علت اینکه به پایه امیتر بدی م چیه. امیتر کدام ترانزیتور ؟ میخواستم بدونم که شما شماتیک مدارو با نرم افزار چک کردید ؟ آیا جواب میده ؟ راستی اگر یکی گوشی را برداره میکرو تشخیص میده اما اگر بنا به هر دلیلی نخواد هیچ عددی را بزنه اونوقت کار میکر لنگ نمیشه ؟/؟؟ یعنی سیستم هنگ نمیکنه ؟ وبقیه تلفن ها عملا از مدار خارج نمیشن چون با برداشتن گوشی تن مشغول بودن را براشون پخش میکنه ؟ ____________________________ به خدا نگو مشکل بزرگی دارم به مشکل بگو خدای بزرگی دارم.

پنج‌شنبه 22 آذر 86 , 8:57 PM

مدیر سایت
behzad

نه ۲۰ میلی ثانیه نیست . پایه ۱۵ تا وقتیکه تن DTMF توی ورودی باشه یک هست . یه تست هم بکنید مقدار مقاومت R2 رو از 100 کیلو اهم به 10 کیلو اهم تغییر بدید . گاهی با 100 کیلو (Gain=1) درست کار نمیکنه .

منظور امیتر TR13 و TR14 بود . من با نرم افزار شبیه سازی نکردم . مدار چیز خاصی نداره جز چند تا رله , نرم افزار نمیخاد . اینکه لنگ میشه یا نه بسته به برنامه میکرو داره ولی در کل مدار یه سیستم ساده برای اینکاره .

شما در عرض چند دقیقه چند پست دادید . لطفا از ویرایش استفاده کنید .

جمعه 23 آذر 86 , 12:27 PM

کاربر
hamid20002000
ممنونم که گفتی وصل بشه به امیتر ترانزیستورها .چون وقتی وصل شه به خط باعث میشه که صدا نیاد اما 8870به راحتی میسوزه ؟ همچنین علت اینکه ارتباط داخلی برقرار نمیکنه ممکن عیبش چی باشه ؟ به نظر من اگر قدم به قدم تستش کنیم ممکن عیب این مدار پیدا شه ؟

جمعه 23 آذر 86 , 8:17 PM

مدیر سایت
behzad

خیلی راحت که نمیسوزه ولی میسوزه . زیاد سخت نیست آی سی سوزوندن !
اون تستها رو انجام دادید ؟ همون تغییر مقاومت و تست پایه ۱۵ .

شنبه 24 آذر 86 , 6:14 PM

کاربر
hamid20002000
سلام من رفتم دو تا 8870 دیگه گرفتم وتو مدار گذاشتم ولی باز جواب نداد . مقدار مقاومتم عوض کردم ولی بازم هیچ اتفاق خاصی نیافتاد .نمیدونم اون دو دفعه هم چیوری جواب داد ؟ ____________________ به خدا نگو مشکل بزرگی دارم به مشکل بگو خدای بزرگی دارم .

شنبه 24 آذر 86 , 10:06 PM

مدیر سایت
behzad

پایه ۱۵ چی ؟ به ولت متر یا اسکپ وصل کردید ؟ وضعیتش تغییر میکرد ؟

يكشنبه 25 آذر 86 , 10:18 AM

کاربر
hamid20002000
با اسکوپ نه ولی با ولتمتر چیزی نشون نمیداد . مشکل وصل شدن تمامی رله ها در هنگام وصل تغذیه با ریست دستی بر طرف میشه شاید به خاطر نویز در هنگام وصل تغذیه لاشه همونطو رکه میدونید 8051 خیلی به نویز حسلس . در حال حاضر عیب اصلی مدار همون وصل نشدن با عدد مربوطه . اگر این مشکل برطرف بشه شاید 70درصد کار از نظر اینتر کام ووصل شدن به خط بر طرف بشه اونوقته که باید بریم سراغ قسمت زنگ خوردن ؟ ______________________ به خدا نگو مشکل بزرگی دارم به مشکل بگو خدای بزرگی دلرم.

يكشنبه 25 آذر 86 , 11:38 AM

کاربر
hamid20002000
امروز با led هم 8870چک کردم ولی باز خرجی نداد . ledها رو به صورت کاتد مشترک وصل کردم . راستی پایه شماره 10 cd4093 رو هم با یه مقاوت 68نکیلو سری کردم بعد وصل کردم به stand bus بعد از این کار دیگه وقت با برداشتن گوشی رله ها وصل میشد . درسته صدای حالت stand by کمتر شده ولی تا حدودی یه عیب مدار رو حذف کرده ؟ حلا چه کنیم ؟ ______________________________ به خدا نگو مشکل بزرگی دارم به مشکل بگو خدای بزرگی دارم .

صفحه : 1  [2]  3  4  5    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100