برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> بحثهای متفرقه --> از کجا شروع کنم ؟

سه‌شنبه 20 آذر 86 , 12:52 PM

کاربر
ahsanjan
تعداد پستها : 18
از کجا شروع کنم ؟

من عاشق برنامه نویسی هستم و زبانهای ویزوال بیسیک و ویزوال بیسیک را یاد گرفتم حالا میخواهم زبان ساده ای را یاد بگیرم که براحتی بتوانم برای میکروکنترول ای وی آر برنامه بنویسم می خواهم بتوانم مداری خودم طراحی کنم که روی صفحه های ال سی دی کوچک هر چی که بخواهم بنویسم آگر کتابهای خوبی میشناسید بگویید در زمن من کتابهای الکترونیک زیادی خوانده ام و طراحی مدار های ساده را یاد دارم ولی میخواهم مدارهای دیجیتال را هم یاد بگیرم مثلا خودم تایمری که به یک ال سی دی یا سونسگمنت وصل هست طراحی کنم که شماره بیندازد

**  آخرین ویرایش در  سه‌شنبه 20 آذر 86 - 4:37 PM

سه‌شنبه 20 آذر 86 , 4:41 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .
برای شروع به کار فکر کنم bascom راحت تر باشه . کتابم در موردش هست . مثلا کتاب آقای کاهه . البته من خودم همیشه با زبان سی کار میکنم ولی bascom برای شما راحت تره .

سه‌شنبه 20 آذر 86 , 9:31 PM

کاربر
ahsanjan
آیا بیسیک همان قدرت سی را دارد چون من کمی سی را یاد دارم و آیادر کتاب آقای کاهه روش اتصال ا ل سی دی را آموزش می دهد و کامپایلر و پروگرامر این چه نام دارد و قیمت پروگرامرش چند هست و اینکه همان کارهایی که با زبان سی به میکروکنترول فرمان می دهیم می شود با بیسیک هم همان کارها را فرمان داد
و اینکه اگر درکتاب آقای کاهه روش اتصال ال سی دی را آموزش نمی دهد یک کتاب بگین که روش اتصال ال سی دی را آموزش دهد
**  آخرین ویرایش در  سه‌شنبه 20 آذر 86 - 9:39 PM

شنبه 24 آذر 86 , 9:18 AM

مدیر سایت
behzad

سی در کل زبان مناسبتری برای میکرو هست . ولی وجود توابع از پیش نوشته توی زبانهای بیسیک کار با اونهارو راحت میکنه . شما فقط چند خط کد مینویسید بدون اینکه نیاز باشه چیز زیادی از طرز کار بدونید .
کتاب آقای کاهه هم در مورد ال سی دی نوشته . نقشه پروگرامر هم توی کتاب ایشون هست . توی همین سایت هم هست .

دوشنبه 26 آذر 86 , 12:38 PM

کاربر
ahsanjan
من نزدیک ۱۰۰ هزار تومن سلول خورشیدی خریدم سلول خورشیدی که زیر خورشید ۱۰۰ میلی آمپر میدهد زیر یک یا چند دیود پر نور ۳ میلی آمپر به ظور میدهد آیا دیود نورانی هست مثل خورشید عمل کند و چه نوری از خورشید میرسد که۱۰۰ میلی آمپر میدهد ولی از دیود  نورانی نه  اگر لامپی را می شناسید بگویید یا اگر سلول خورشیدی میشناسید که زیر دیود نورانی ۱۰۰ میلی آمپر بدهد بگویید ولتاژ مهم نیستفط سلول خورشیدی از ۵*۱۰ یا ۱۰*۵ سانتیمتر بزرگتر نباشد
و سوال دوم اینکه من سی را یاد گرفتم ولی نمیدونم چه کتابی ای وی آر را به زبان سی به بهترین وجه آموزش میدهد بگویید و اینکه من کتاب آقای ره افروز را گرفتم ولی چنگی به دل نمی زند

دوشنبه 26 آذر 86 , 1:29 PM

مدیر سایت
behzad

اگه شما جایی هستید که دسترسی به چند لامپ پور نور دارید که با خورشی قابل مقایسه هستند دیگه چه نیازی به سلول خورشیدی هست ؟! از همونا دو تا سیم بکشید و استفاده کنید ! من لامپی یا منبعی رو نمیشناسم که بتونه نیاز شمارو رفع کنه . در کل سلولها دارای راندمان خیلی کمی هستند و ممکنه با طیفی از نور کار کنند که توی یک لامپ نباشه .

کتاب هم چند مدل برای سی دیدم ولی نخوندم ببینم چطورند . اما به نظر من شما اگه واقعا سی بلد شده باشید و تمرین داشته باشید و کمی از الکترونیک بدونید نیازی به کتاب ندارید با کمی تمرین میتونید یاد بگیرید . در غیر اینصورت با بیسیک شروع کنید و همون کتاب آقای کاهه .

-- این چندمین باریست که شما پستهای بی ربط به عنوان تاپیک مینویسید و شلوغ کاری میکنید و با اینکه من چند بار پستهای شما رو حذف یا ویرایش کردم گویا شما بر کارتون اصرار دارید . در صورت تکرار دوباره ورود شما به سایت رو مسدود میکنم .

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100