برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک آنالوگ --> مدار تقویت جریان برای راه اندازی رله ، تریستور یا ترایاک

يكشنبه 6 تير 95 , 12:26 AM

کاربر
SOHAJJ
تعداد پستها : 2
مدار تقویت جریان برای راه اندازی رله ، تریستور یا ترایاک

با سلام و آرزوی توفیق قبولی طاعات ، از اینکه پاسخ سوال قبلی بنده را داده بودید کمال امتنان را دارم . و اما ... می خواستم از خروجی زنگ یا همان آلارم ساعتهای رو میزی عقربه ای کوچک که با یک باتری قلمی 1.5ولتی کار می کنند برای راه اندازی یک مدار که مجهز به خروجی رله می باشد استفاده کنم یعنی اینکه بجای به صدا در آمدن بازر ساعت بتوان دستگاهی را خاموش یا روشن کرد بوسیله ی رله یا ترایاک یا تریستور مدار جانبی که واسط بین خروجی ساعت و نیز دستگاه مورد کنترل می باشد . در این میان به مشکلی خوردم که نیاز به همیاری شما دارم و آن اینکه صدای خارج شده از بازر ساعت ضعیف می باشد و جهت تقویت آن از ترانزیستور کمک گرفته ام اما به دلیل قطع و وصل شدن یا همان صدای دینگ دینگ ، رله نیز شروع به نوسان می کند ! چطور می توانم این نوسان رله را متوقف کنم که رله به صورت ثابت روشن باشد ؟ و یا اینکه به جای رله از تریستور استفاده کنم که با اولین پالس ورودی مدار را وصل کند و همانطور وصل باقی بماند حتی اگر زنگ ساعت را خاموش کنم و برای خاموش کردن مدار تریستور تغذیه ی تریستور را قطع کنم ؟ با سپاس
**  آخرین ویرایش در  يكشنبه 6 تير 95 - 12:31 AM

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100